V poslední době se objevilo k tomuto tématu několik zajímavých titulů, z nichž vám doporučujeme:

  • Regine Galanti. Stop úzkosti – Příručka pro teenagery. Mít dobré známky, držet krok se sociálními médii, udržovat kamarádské vztahy… Takových výzev je dnes nespočet a je těžší jim čelit, pokud trpíte úzkostmi. Naučte se ji zpracovat – prostřednictvím jednoduchých a účinných cvičení vám tato kniha poskytne nástroje potřebné k tomu, abyste zvládli všechny životní výzvy. Kniha pro teenagery i jejich rodiče obsahuje kvízy a sebehodnocení, více než 30 nástrojů pro zvládání úzkosti + praktické strategie a více než 30 technik všímavosti.

INFORMACE O KNIZE 

  • Caren Baruch-Feldman; Rebecca Comizio. Tohle zvládnu! Opravdu zvládnu všechno? Co když se na některé věci necítím? Jak posílím svou psychickou odolnost? I ty občas čelíš stresu, máš z něčeho obavy a zdá se ti, že nedokážeš to, co si přeješ. Také se možná někdy trápíš a tvoje obavy tě blokují, jako by ti házely klacky pod nohy a nedovolovaly ti dělat vše, co chceš nebo potřebuješ. Kniha plná her a aktivit dětem pomůže získat odolnost, kterou potřebují pro zvládání náročných úkolů i každodenních záležitostí. Najdou v ní křížovky, osmisměrky, hádanky a spoustu dalších zábavných úkolů, díky nimž poznají a procvičí své silné stránky. 

INFORMACE O KNIZE

  • Michal HrdličkaAgáta PilátováDavid Kolouch. Děti v ohrožení. Krize, se kterými se potýká moderní společnost, silně vnímají i naše děti. Jaké faktory hrají roli v dramatickém zhoršení jejich psychického stavu? Zkušení lékaři Michal Hrdlička a David Kolouch z Dětské psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole se zamýšlejí nad možnými příčinami i řešením. Jejich výklad o nejčastějších problémech doplňují rozhovory s teenagery i jejich rodiči, které vedla publicistka Agáta Pilátová. Kniha, jež vám ukáže cesty ke zlepšení duševního stavu vašich děti. 

INFORMACE O KNIZE